Ile kosztuje remont dachu i jak to policzyć?

Dach jest konstrukcją, która chroni cały obiekt przed wiatrem, deszczem, śniegiem i promieniami słonecznymi. Jest jednym z elementów, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie całego obiektu. W związku z tym utrzymanie go w dobrej jakości jest niezwykle ważne. Kiedy przeprowadzić prace renowacyjne i ile kosztuje remont dachu

Wycena remontu dachu – od czego zależą koszty?

Prace remontowe w domach zawsze wiążą się ze sporymi wydatkami. Nie inaczej jest w przypadku kosztu remontu dachu, który może wynieść od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele zależy od tego, w którym momencie zdecydujesz się na przeprowadzenie prac remontowych. Jeśli natychmiast po zauważeniu przecieku lub uszkodzenia, nie musisz ponosić bardzo wysokich kosztów. Jednak zaniedbanie na tym polu prowadzi do uszkodzenia kolejnych elementów więźby, które będzie trzeba wymienić. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Bezpośredni koszt naprawy dachu zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest wielkość połaci i poziom komplikacji jej konstrukcji, a także zakres potrzebnych prac. W koszt musisz wliczyć materiały potrzebne do prac, a także same usługi dekarskie. W szczególnych przypadkach, przy odnawianiu lub budowie więźby, może być potrzebna pomoc cieśli. 

Koszt naprawy dachu – najczęściej spotykane usterki

Usterki na połaciach dachowych nie zawsze wymagają kompleksowego remontu dachu. Koszt prac można obniżyć, jeśli zareagujesz szybko, natychmiast po spostrzeżeniu awarii. Do większości uszkodzeń połaci dachowych dochodzi na skutek wichur. To wtedy może dojść do zerwania części połaci, a także uszkodzenia jej przez spadający konar. Z biegiem czasu może dojść do miejscowego rozszczelnienia połaci i przecieków. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Ile kosztuje remont dachu, jeśli usterki można usunąć miejscowo? Z reguły wycena jest przeprowadzana indywidualnie przez specjalistów. Przykręcenie luźnego opierzenia, czy miejscowe uszczelnienie nie będzie bardzo kosztowne i wyceniane jest z reguły za godzinę pracy. Stałym kosztem remontu dachów może stać się wynajem sprzętu do prac wysokościowych, czyli zwyżek i podnośników nożycowych. Tu za dzienny wynajem zapłacisz około 100 – 200 złotych plus koszty dowozu. 

Zobacz także:  Układanie płytek na płytki - sposób na odświeżenie aranżacji

Remont dachu – cena wymiany połaci i więźby

Nie zawsze uda się zamknąć prace na tak niskim poziomie wydatków. Koszt remontu dachu domu będzie wyższy w przypadku znacznych uszkodzeń lub widocznych przecieków. Z biegiem czasu każdy materiał wykorzystywany do tworzenia połaci dachowej wymaga wymiany. Dachówki ceramiczne zachowują żywotność nawet przez 100 lat, a blachodachówki przez 40 i więcej, jednak połacie z papy trzeba wymieniać co 15 lat. 

Wycena remontu dachu zależy w dużej mierze od rodzaju połaci dachowej. I tu najniższe koszty poniesiesz, wybierając papę, gont bitumiczny lub inny podobny materiał. Nie są to materiały o dużej żywotności i sprawdzają się głównie na połaci o małym spadku, jednak ich koszt zaczyna się już od 15 złotych za m2. Nieco więcej musisz zapłacić za blachodachówkę i dachówkę ceramiczną. W tym przypadku ceny wraz z foliami zabezpieczającymi zaczynają się analogicznie od 30 i 40 złotych za m2. Musisz pamiętać, że przy bardziej skomplikowanych połaciach trzeba będzie zakupić nawet o kilkanaście procent więcej materiału, niż ma powierzchnia więźby. 

Nie zawsze wymiana połaci to jedyny etap remontu dachu. Cena prac wzrośnie, jeśli wymiany będzie wymagała także więźba dachowa. Jeśli więźba jest spróchniała, namoknięta i poskręcana, nie zaleca się jej naprawy, tylko wymianę na nową. W tym wypadku cena przygotowania nowej więźby waha się od 15 do nawet 45 złotych za m2 powierzchni. Dodatkowo musisz doliczyć koszt rozbiórki i wywozu odpadów. 

Do całości musisz doliczyć robociznę. Ile kosztuje remont dachu? Najczęściej prace wyceniane są indywidualnie i musisz skontaktować się z wykonawcą. Wybierając usługi Adrem, masz pewność, że przy Twoim dachu będą pracowali specjaliści, a wycena będzie zgodna z ostatecznym kosztem.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac