Koszt generalnego remontu mieszkania 60m2 – ile kosztuje odnowienie mieszkania?

Trzypokojowe mieszkania o powierzchni około 60 m2 to jedne z najbardziej pożądanych lokali na rynku nieruchomości. Stanowią wygodne lokum dla przeciętnej rodziny, a koszty ich utrzymania są na przyzwoitym poziomie. Nawet przeprowadzenie prac remontowych, które są niezbędne co kilka lat, nie narazi inwestora na bardzo duże wydatki. Jaki jest koszt generalnego remontu mieszkania 60m2 i dlaczego nie warto przy nim szukać oszczędności na siłę? 

Od czego zależy i ile kosztuje kapitalny remont mieszkania 60m2?

Każde mieszkanie, użytkowane lub nie, wymaga przeprowadzenia remont co kilka lat. To wówczas wymieniane są zużyte części instalacji, usuwane usterki, a także powstaje nowa aranżacja. Dosyć wysoki koszt generalnego remontu mieszkania 60m2 to jeden z najważniejszych czynników, które zniechęcają właściciela do rozpoczęcia robót. Jednak w wielu przypadkach nieco większy wydatek na etapie remontu sprawi, że kolejne zaawansowane prace odsuną się w czasie.  


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Ile kosztuje kapitalny remont mieszkania 60m2? Na jakie wydatki musisz się przygotować? Trudno o precyzyjne szacunki, ponieważ składa się na niego wiele czynników. Średnie ceny podawane przez specjalistyczne serwisy i potwierdzane przez wykonawców kształtują się na poziomie 1500 – 4000 złotych za metr kwadratowy powierzchni. Wynika z tego, że kompleksowy remont mieszkania 60 m to koszt od 90 do 240 tysięcy złotych. Są to jedynie orientacyjne kwoty, ponieważ z pewnością część wykonawców przeprowadzi remont taniej, a z kolei przekroczenie górnej granicy wcale nie jest problemem. 

Koszt remontu mieszkania 60m2 – najważniejsze elementy kosztorysu 

Podane powyżej widełki przedstawiają bardzo zróżnicowane sumy za prace prowadzone na takich samych obiektach. Jeśli zatem chcesz nieco bardziej precyzyjnie oszacować koszt generalnego remontu mieszkania 60m2, musisz rozbić tą wartość na mniejsze części składowe. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Zobacz także:  Jak kłaść panele podłogowe?

Pierwszą z nich jest rodzaj i jakość dobranych materiałów. W mieszkaniu przeznaczonym do generalnego remontu z reguły potrzebne będzie wykonanie od nowa wszystkich instalacji, zatem potrzebne będą przewody, łączniki i urządzenia do budowy sieci. W koszt trzeba wliczyć chemię budowlaną, tynki, farby, a także materiały wykończeniowe, jak panele, płytki ceramiczne, kasetony i inne. Remonty mieszkań związane są także z wymianą akcesoriów i armatury łazienkowej, oświetlenia, czy z drzwi i okien. 

Zakup materiałów to dopiero pierwszy krok. Po nim musisz znaleźć firmę, która wykona wszystkie prace. Specjaliści będą potrzebni już na etapie wyburzenia i wywożenia odpadów, a następnie przy wszystkich pracach wykończeniowych. Tynkowanie, prowadzenie instalacji, malowanie, układanie płytek i paneli, a także biały montaż to podstawowe prace. Średni koszt za roboczogodzinę wynosi od 50 do 100 złotych w zależności od rodzaju prac. Jeśli chcesz bardziej precyzyjnie oszacować koszt generalnego remontu mieszkania 60m2, zapoznaj się z cennikiem usług budowlanych od Adrem. 

Koszt generalnego remontu mieszkania 60m2 – na czym nie oszczędzać? 

Duże różnice w kosztach materiałów wykończeniowych i akcesoriach używanych do urządzania mieszkań sprawiają, że można szukać w tym miejscu oszczędności. Rzeczywiście, pójście drogą budżetową i wybór najtańszych elementów wyposażenia może doprowadzić do znacznego ograniczenia wydatków. Z reguły  jednak wraz z ceną podąża jakość, dlatego nie licz, że będziesz cieszył się efektami przez kilkanaście lat. Dla zoptymalizowania kosztu remontu mieszkania 60m2 i jakości produktów wybieraj materiały ze średniej półki cenowej. 

Także sumaryczny koszt robocizny zachęca do szukania oszczędności. Tutaj jednak również musisz postępować bardzo ostrożnie. Samodzielne przeprowadzenie prac może pozwoli uniknąć części kosztów, jednak zajmie sporo Twojego wolnego czasu. Niewielki zakres prac ogólnobudowlanych w małym stopniu wpłynie na całość wydatków. Ostrożnie wybieraj też firmy remontowe, ponieważ część z oferujących mocno zaniżone ceny ukrywa koszty lub nie dysponuje doświadczonymi pracownikami. 

Zobacz także:  Łazienka płytki do sufitu czy nie?

Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty Adrem. Nasi pracownicy nie tylko oszacują koszt generalnego remontu mieszkania 60m2 i przygotują wstępny kosztorys, ale także przeprowadzą profesjonalnie wszystkie prace remontowe.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac