Ile kosztuje remont pokoju – wyceniamy poszczególne etapy

Remonty pokoju to jedna z czynności, jakie należy przeprowadzić przynajmniej co kilka lat. Dzięki temu powierzchnia pomieszczenia będzie świeża, nowoczesna, a wnętrze przyjemniejsze do wypoczynku. Ile kosztuje remont pokoju i jakie prace będą niezbędne do jego przeprowadzenia? Wyceny dokonaliśmy na podstawie profesjonalnego cennika usług budowlanych Adrem. 

Kosztorys remontu pokoju – co uwzględnić? 

Odnowienie pokoju jest jedną z najczęściej przeprowadzanych prac remontowych w mieszkaniach. Z reguły nie jest bardzo uciążliwy dla wszystkich domowników i często zamyka się tylko w odnowieniu powierzchni. Niezależnie od wielkości pomieszczenia i szczegółowego zakresu prac, istnieje kilka stałych elementów, które musi uwzględnić każda wycena remontu pokoju.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Pierwszym z nich jest ekipa remontowa o odpowiedniej renomie, umiejętnościach i dysponująca własnym sprzętem. Remonty mieszkań na niektórych etapach można przeprowadzać samodzielnie. Jest to jednak pracochłonne i nie zawsze kończy satysfakcjonującym efektem, dlatego prace najlepiej zlecić ekipom budowlanym. Drugim czynnikiem wpływającym na wycenę jest koszt materiałów. Tutaj ostateczna cena zależy o Twojego pomysłu na wykończenie, jakości materiałów, jak i powierzchni pokoju. 

Remont pokoju – cena prac przygotowawczych 

Prace przygotowawcze zawsze są pierwszym etapem remontu pokoju. Cena tego etapu nie jest wysoka, jednak obejmuje dosyć pracochłonne czynności. Pierwszą z nich będzie zdjęcie ze ścian tapet czy starej farby. Do ceny remontu pokoju musisz zatem doliczyć około 28 złotych za każdy metr kwadratowy. Dodatkowo może być potrzebne przygotowanie podłogi. Tutaj koszt zerwania paneli to około 15 złotych za m2, a nieco tańsze jest zdejmowanie listew przypodłogowych i wykładzin.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Demontaż to nie jedyne prace przygotowawcze związane z remontem pokoju. Koszt przygotowania to także zabezpieczenie ubytków i malowanie farbą gruntującą. Będzie Cię to kosztowało 17 złotych za metr kwadratowy, jednak przyniesie wymierne oszczędności przy malowaniu mieszkania. Zatem przygotowanie ścian do malowania to jakieś 45 złotych za m2. 

Zobacz także:  Podciąg żelbetowy - co to jest i jakie ma funkcje w konstrukcji budynku?

Wycena remontu pokoju – prace wykończeniowe

Przejdźmy do kolejnego kroku, czyli wykańczania ścian i podłóg. Koszt remontu pokoju zależy od tego, jaki materiał wybierzesz do wykańczania tych powierzchni. W przypadku farb do malowania ścian i sufitów koszt to od 15 do 20 złotych za litr, a przeliczając na m2, nałożenie dwóch warstw wraz z robocizną będzie kosztowało około 20 – 25 złotych. 

Nieco większe koszty poniesiesz przy wykończeniu podłogi. Standardowo układane są panele, których cena zaczyna się od 30 złotych za m2, a usługa układania wynosi od 55 złotych i rośnie w zależności od poziomu komplikacji. Przy płytkach ceramicznych koszt musisz pomnożyć przynajmniej dwukrotnie. Dotyczy to zarówno materiałów, jak i samej pracy glazurnika. Zatem na wycenie remontu pokoju znajdzie się kwota od 20 do nawet przeszło 200 złotych za prace wykończeniowe. 

Dodatkowe koszty remontu pokoju

Prace remontowe to nie tylko zdzieranie starej warstwy i nakładanie nowej. To także dodatkowe roboty związane głównie z siecią elektryczną. Samo doprowadzenie sieci i podłączenie prądu do skrzynki specjaliści wyceniają na kilkaset złotych. Montaż gniazd i wyłączników kosztuje od 30 złotych za punkt, a lampy i kinkiety będą kosztowały ponad 100 złotych. Do tego trzeba doliczyć koszt samych lamp i innych akcesoriów elektrycznych. 

Przy remoncie pokoju możesz potrzebować także wymiany starych drzwi, co przy skrzydłach wewnętrznych z demontażem będzie kosztowało około 400 złotych. W szczególnych przypadkach i przy nietypowych projektach konieczne będzie doliczenie kosztów suchej zabudowy. Wszystkie inne nietypowe prace wyceniane są indywidualnie. 

Dalej nie jesteś w stanie policzyć, ile kosztuje remont pokoju? Zaufaj specjalistom z Adrem. Wystarczy, że zadzwonisz i zlecisz nam wycenę prac remontowych, a także przygotowanie projektu zagospodarowania pomieszczenia. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i dobrej jakości sprzętowi jesteśmy w stanie sprostać wszelkim wymaganiom klientów.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac