Ile kosztuje wykończenie mieszkania i doprowadzenie go do stanu pod klucz?

Mieszkania w stanie deweloperskim zachęcają niską ceną proponowaną na rynku pierwotnym. Nie możesz liczyć na to, że wprowadzisz się do takiego obiektu natychmiast po zakupie, ponieważ potrzebne będzie przeprowadzenie szeroko zakrojonych prac remontowych. Ile kosztuje wykończenie mieszkania i doprowadzenie go do stanu gotowego do zamieszkania? 

Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Coraz większa ilość inwestorów interesuje się zakupem budynków oferowanych w stanie deweloperskim. Są to obiekty, które wymagają przeprowadzenia prac wykończeniowych. Stan deweloperski najczęściej obejmuje nałożenie tynków na ściany, wylewki na podłogi, a także wyprowadzenie przyłączy instalacyjnych i wprawianie okien oraz drzwi. Wszystkie prace wykończeniowe należy przeprowadzić we własnym zakresie. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Ile kosztuje wykończenie mieszkania oddanego w takim stanie? Wykończenie pod klucz należy wycenić indywidualnie, ponieważ każdy klient ma inne zapotrzebowanie i chce innego standardu wewnątrz. Dlatego koszty wykończenia mieszkania najczęściej określany jest na poziomie 1500 – 2000 złotych za metr kwadratowy. Jest to cena orientacyjna i obliczana jako średnia za całe mieszkanie. Wiadomo, że koszty przy kuchni i łazience będą powyżej tej średniej. 

Od czego zależy koszt wykończenia mieszkania? 

Na całkowity koszt wykończenia mieszkania składa się wiele czynników. Podstawowymi częściami są robocizna i cena materiałów budowlanych. Robocizna nawet za takie same usługi nie ma jednakowej stawki i różni się w zależności od lokalizacji, a także jakości świadczonych usług. Stawka za wykonanie poszczególnych prac znajduje się w cenniku usług budowlanych prezentowanych między innymi przez firmę Adrem. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Z kolei koszt materiałów budowlanych, akcesoriów wykończeniowych i oświetleniowych zależy głównie od ich standardu. Naturalnie związany będzie też z wielkością mieszkania. Większa powierzchnia to więcej pracy i materiałów potrzebnych do wykończenia. Jednak proporcjonalnie koszt wykończenia mieszkania za m2 przy większym mieszkaniu będzie niższy niż przy małych. 

Zobacz także:  Łączenia płyt g-k - jak je przeprowadzić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – szacujemy wydatki 

Dla oszacowania ceny wykończenia mieszkania dobrze będzie obliczyć ogólną powierzchnię ścian i podłóg, a następnie orientacyjnie wskazać materiał, jakim chcesz je wykończyć. Podstawową pracą w obrębie ścian i sufitów będzie nakładanie gładzi i malowanie mieszkań. Koszt za m2 wykończonego podłoża to około 70 – 80 złotych. Prace glazurnicze to inny popularny sposób na wykończenie mieszkania. Cena za metr kwadratowy ułożonej powierzchni to około 200 złotych i zależy od jakości płytek. Mnożąc stawki przez powierzchnię, otrzymasz szacunkowe informacje o wydatkach. 

Na ceny wykończenia mieszkań wpływ mają także pozostałe prace monterskie. Prawdopodobnie konieczne będzie przeprowadzenie instalacji wodnej, elektrycznej, a także gazowej. Dodatkowy koszt będzie stanowiło podłączenie akcesoriów oświetleniowych, gniazd i innych. Cena samych rur, przewodów i złączek nie jest bardzo wysoka, jednak musisz liczyć się z droższymi opłatami za robociznę fachowców. Prace hydrauliczne i elektryczne muszą przeprowadzić pracownicy posiadający odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, ponieważ nie ma tu miejsca na błędy. 

Koszt prac wykończeniowych na poziomie przekraczającym 100 tysięcy złotych może skłaniać do szukania oszczędności. Tańsze produkty lub mniej doświadczeni wykonawcy pozwolą wygenerować pewne oszczędności, jednak mogą okazać się one tylko pozorne i szybko konieczny będzie remont. Dlatego przy pracach wykończeniowych postaw na trwałe materiały, choćby miały kosztować nieco więcej. Wybierz też ekipę budowlaną składającą się ze specjalistów, którzy sprawnie przeprowadzą remont i przebrną przez wszystkie problemy samodzielnie. 

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje wykończenie mieszkania? Skontaktuj się z biurem Adrem i umów na wycenę. Możesz liczyć także na projekt wnętrza, a z pewnością na solidnych i profesjonalnych wykonawców. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac