Ile kosztuje wyburzenie ściany – cennik prac wyburzeniowych

Prace remontowe wymagają czasem przeprowadzenia prac rozbiórkowych i wyburzeniowych. Zmiana aranżacji niejednokrotnie wiąże się z wyburzeniem ściany działowej, a nawet części konstrukcji nośnej. Różny zakres prac i poziom komplikacji sprawiają, że nie jest łatwo wstępnie oszacować kosztów pracy. Ile kosztuje wyburzenie ściany

Koszt wyburzenia ściany – części składowe 

Ściany w mieszkaniach mają rozmaite funkcje. Ściany nośne mają za zadanie przenoszenie obciążenia stropów i wyżej położonych kondygnacji. Z kolei ściany działowe to przegrody, które oddzielają od siebie mieszkania o różnej funkcji. Koszt wyburzenia ściany zależy przede wszystkim od tego, czy będziesz chciał pozbyć się przegrody nośnej, czy działowej. Jest to spowodowane odmiennym zakresem i trudnością przeprowadzenia prac na poszczególnych materiałach. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Na to, ile kosztuje wyburzenie ściany w mieszkaniu, wpływa kilka czynników. Przede wszystkim musisz wynająć ekipę budowlaną, która dysponuje odpowiednim sprzętem i wiedzą. Może być potrzebne także wypożyczenie odpowiednich maszyn budowlanych, takich jak młoty wyburzeniowe. Ważną pozycję w kosztorysie stanowi też cena wywozu odpadów powstałych w czasie prac wyburzeniowych. Na podstawie cennika usług budowlanych Adrem można oszacować, że stałym kosztem niezależnie od rodzaju zburzonej ściany będzie suma około 1100 złotych. 

Jaki jest koszt wyburzenia ściany działowej?

Szacunki zacznijmy od najmniej wymagających prac, czyli wyburzenia ściany działowej. Cena tych robót jest przystępna, ponieważ ściany działowe z reguły są cienkie i wznoszone z materiałów łatwiejszych do usunięcia. Najczęściej wykonuje się je w technologii suchej zabudowy, czyli z płyt g-k osadzonych na stelażu stalowym. Koszt wyburzenia ściany działowej z płyty gipsowej wacha się w granicach od 40 do 60 złotych za metr kwadratowy. Na podobne koszty musisz się nastawić, jeśli chcesz wyburzyć ścianę na szkielecie drewnianym. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Zobacz także:  Beton stemplowany - ciekawa dekoracja minimalistyczna

Drugim rodzajem ścian działowych są wszelkiego rodzaju konstrukcje murowane. Do ich budowy wykorzystywane są cegły lub bloczki z betonu komórkowego, a sporadycznie też inne materiały. Ile kosztuje wyburzenie ściany działowej murowanej? Koszt takiej usługi jest wyższy i waha się w granicach od 70 do ponad 90 złotych za m2. Tego rodzaju prace są trudniejsze do przeprowadzenia, wymagają zastosowania elektronarzędzi, a także samo wynoszenie odpadów jest bardziej uciążliwe. 

Koszt wyburzenia ściany nośnej – co wziąć pod uwagę?

Ściany nośne to konstrukcje, na których opiera się ciężar wyższych części budynku, dlatego znacznie bardziej skomplikowane jest wyburzanie ścian. Cena przeprowadzenia pracy nie jest priorytetem, ponieważ wcześniej musisz uzyskać pozwolenie na przeprowadzenie robót. Ściany nośnej nie możesz wyburzać, a nawet robić w niej większych otworów na własną rękę. Dlatego pierwsze koszty poniesiesz na etapie przygotowania projektu budowlanego i składania wniosków o pozwolenie na roboty. 

Ile kosztuje wyburzenie ściany nośnej? Tu także musisz określić, jaki rodzaj materiału został wykorzystany do budowy. Przy ścianach murowanych z cegły, grubość przegrody będzie w granicach 25 cm, a cena robocizny za wyburzanie ścian to około 120 – 150 złotych za m2 w zależności od regionu kraju. Przy ścianach żelbetowych wypełnionych stalowym zbrojeniem znacznie więcej zapłacisz za burzenie ścian. Cena za m2 oscyluje w granicach 400 złotych, a do tego może dojść koszt wynajmu młotów wyburzeniowych. 

Szacując, ile kosztuje wyburzenie ściany, nie zapomnij też o potrzebie przeprowadzenia dalszych prac budowlanych. może być konieczne wzmocnienie nadproża, a z pewnością trzeba będzie wykończyć ściany i stropy wewnątrz budynku. Szukając pewnej firmy do przeprowadzenia kompleksowego remontu w Warszawie, skorzystaj z oferty Adrem. Nie tylko zajmiemy się wyburzeniem ściany, ale także wzmocnimy konstrukcję zgodnie z projektem budowlanym. Przygotujemy dokładną wycenę, a wszystkie prace przeprowadzi ekipa specjalistów z różnych dziedzin.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac