Ile kosztuje remont łazienki w bloku? Oszacuj cenę odnowienia tego pomieszczenia

Cena remontu łazienki w bloku jest proporcjonalnie najwyższa ze wszystkich pomieszczeń. Wiąże się też ze sporą uciążliwością dla wszystkich mieszkańców odciętych od prysznica, wanny, a także pralki. Ile kosztuje remont łazienki w bloku i jakie etapy prac musisz wliczyć w koszt?

Koszt remontu łazienki w bloku – od czego zależy? 

Łazienka w mieszkaniach z wielkiej płyty jest najmniejszym pomieszczeniem. W większości przypadków jej powierzchnia nie przekracza 5 m2, choć w nowoczesnych blokach może być nieco wyższa. Pomimo niewielkiej przestrzeni nie możesz liczyć na niski koszt remontu łazienki w bloku. Wpływ na skalę ostatecznych wydatków ma cena materiałów wykończeniowych, a także poziom skomplikowania prac. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Ile kosztuje remont łazienki w bloku? Szacunkowo można określić koszt na poziomie od 2500 do 4000 złotych za m2, jednak górną granicę można łatwo pokonać poprzez dobór wymyślnych elementów wykończeniowych. Na cenę wpływa też to, czy zamierzasz przy okazji wymienić wszystkie instalacje, a zatem wodną, gazową, elektryczną i odpływy do kanalizacji. Duży wpływ na koszt ma dobór akcesoriów wyposażenia, czyli ceramiki łazienkowej, armatury czy kabiny prysznicowej. 

Remont łazienki w bloku koszty prac przygotowawczych

Szacowanie tego, ile kosztuje remont łazienki w bloku, zacznijmy od prac przygotowawczych. Wiele zależy tu od stanu łazienki i tego, jakie czynności będziesz chciał przeprowadzić. Przede wszystkim konieczne będzie przygotowanie powierzchni ścian i podłóg. Skuwanie płytek ceramicznych, kamieni naturalnych i innych okładzin to koszt na poziomie ponad 50 złotych za m2. Z kolei nakładanie gładzi i gruntowanie będzie kosztować drugie tyle. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


W pracach przygotowawczych musisz uwzględnić także wymianę instalacji. Hydraulika w tak małym pomieszczeniu nie będzie wymagała montażu wielu odbiorników i zużycia do tego rozmaitych materiałów, jednak koszt wymiany sieci to około 3000 złotych. Nieco taniej wyjdzie wymiana przewodów elektrycznych i rur gazowych. Warto uwzględnić także wywóz odpadów powstałych przy rozbiórce. 

Zobacz także:  Jak kłaść panele podłogowe?

Ile kosztuje remont łazienki w bloku – wykończenie powierzchni 

Po przygotowaniu ścian i podłóg pora na prace wykończeniowe. Materiałem najczęściej wykorzystywanym do renowacji łazienki są płytki ceramiczne. W pomieszczeniu o powierzchni 5 m2 na podłogę i ściany będzie potrzeba około 20 m2 płytek, a koszt ich ułożenia to około 3000 złotych. Ostateczny koszt zależy od jakości ceramiki, a cena za metr wynosi od 30 złotych w górę. 

Na to, ile kosztuje remont łazienki w bloku, wpływa też rodzaj zastosowanej farby. Płytki z reguły pokrywają tylko część powierzchni ściany i powyżej ich krawędzi, a także na suficie nakłada się farbę. Możesz sięgnąć po farby specjalistyczne do łazienki, które są odporne na działanie wilgoci i można łatwo je myć, a nawet szorować. Jednak przy dobrej wentylacji nawet gorszej jakości farby stworzą wystarczająco trwałą powierzchnię. Koszt malowania z gruntowaniem to niespełna 30 złotych za m2. 

Koszt remontu łazienki w bloku – dodatkowe elementy wyposażenia

Łazienka to miejsce szczególne, które także wymaga przeprowadzenia szczególnych prac i montażu akcesoriów. Zacznijmy od zakupu ceramiki łazienkowej, czyli umywalki, miski WC, a także kabiny prysznicowej. Dodatkowo potrzebne są elementy armatury, lustro i meble do wyposażenia pomieszczenia, które także musisz doliczyć do remontu łazienki w bloku. Koszty tych wszystkich produktów zaczynają się od 2500 tysiąca i nie mają górnej granicy. 

Dodatkowymi usługami niezbędnymi przy remoncie łazienki jest biały montaż i malowanie grzejników. Koszty przeprowadzenia tych prac różnią się i warto za każdym razem wycenić je indywidualnie. 
Nie potrafisz samodzielnie policzyć, ile kosztuje remont łazienki w bloku? Poproś o wycenę specjalistów z Adrem. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym biurem obsługi i umówisz na wizytę specjalisty. Ocenimy zakres prac, przygotujemy kosztorys, a jeśli się zdecydujesz, przeprowadzimy pace w Twoim mieszkaniu.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac