Ile kosztuje remont łazienki i co wpływa na ostateczną cenę?

Odnawianie łazienki to jeden z najbardziej uciążliwych etapów wszystkich prac remontowych. Wiążą się z nim problemy dla domowników, a także dosyć wysokie koszty. Jak oszacować środki potrzebne do przeprowadzenia tych prac? Ile kosztuje remont łazienki i co ma wpływ na całkowite wydatki?

Od czego zależy koszt remontu łazienki?

Łazienka należy do miejsc szczególnych w każdym mieszkaniu, a także biurze czy obiekcie publicznym. Spotykają się w niej sieci wodne, kanalizacyjne, elektryczne, gazowe, a także grzewcze. Ponadto pomieszczenie musi być higieniczne, a jednocześnie mieć ciekawy wygląd. Już samo nagromadzenie wymagań i ilość sieci, a także związanych z tym potencjalnych problemów sprawiają, że zakres remontu łazienki i koszt tego przedsięwzięcia wymagają dokładnego przemyślenia. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Ile kosztuje remont łazienki? Ostateczna cena przeprowadzenia prac zależy od kilku czynników. Najważniejszym jest zakres wykonywanych robót. Znacznie droższe będzie przeprowadzenie remontu w dużych pomieszczeniach, ponieważ wykonawca zużyje więcej materiału i poświęci na pracę więcej czasu. Znaczenie ma również charakter prac, ponieważ w wielu przypadkach remont to nie tylko malowanie ścian i wymiana płytek. Wymiana instalacji, armatury, oświetlenia i innych elementów także wpływa na to, ile kosztuje zrobienie łazienki. Nie zapominaj też o wykonawcach, którzy swoje usługi wyceniają na różne sposoby. 

Materiały – ważna część kosztu remontu łazienki 

Koszt materiałów to jeden z dwóch najważniejszych punktów na każdym kosztorysie. To ile za remont łazienki zapłacisz, zależy oczywiście od wspomnianego zakresu prac i tego, czy zabierzesz się od razu za wymianę wszystkich sieci. Jednak sam dobór materiałów wykorzystanych do wykończenia również odbije się na ostatecznym zestawieniu kosztów. Jak to rozumieć?


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Najprościej można posłużyć się przykładem cen podstawowych elementów wykończeniowych i wyposażenia stosowanych w łazienkach. Za metr kwadratowy płytek ceramicznych ściennych można zapłacić już 30 – 40 złotych, ale w ofercie producentów znajdują się także wyroby w cenie 300 złotych za metr, a i to nie jest górną granicą. Podobnie sprawa wygląda w przypadku armatury, wanien, kabiny prysznicowej czy innych. Dlatego, zanim zaczniesz zastanawiać się, ile kosztuje remont łazienki, określ standard wykończenia, jakie chcesz w niej umieścić. 

Zobacz także:  Ile kosztuje wykończenie mieszkania i doprowadzenie go do stanu pod klucz?

Remont łazienki – koszt robocizny

Przy każdym remoncie łazienki koszt robocizny jest drugim najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę. W tym pomieszczeniu niewiele istnieje prac, które można wykonać samodzielnie i w zasadzie do wszystkich warto wezwać specjalistów. Zarówno prace glazurnicze, jak i hydraulika wymagają skorzystania z usług profesjonalnych wykonawców. 

Część profesjonalnych firm oferujących remont łazienki cennik swoich usług ma przedstawiony na stronie internetowej. Jednak ostateczna kwota za wykonanie usługi nie jest jednakowa i również zależy od wielu czynników. W dużej mierze wpływ na nią ma lokalizacja. Nie możesz się dziwić, że przy remoncie łazienki w Warszawie cena przeprowadzenia prac będzie wyższa, niż w mniejszych miejscowościach z dala od centrum. Koszt będzie zależał też od wielkości budynku, konieczności dojazdu, zakresu prac, a często także wymagań inwestora. Dlatego każdy cennik wymaga indywidualnego omówienia z wykonawcą. 

Przy wyborze konkretnej firmy nie możesz się kierować tylko ostateczną ceną wykonania pracy. Pamiętając o trudnościach związanych z remontem, nie możesz sobie pozwolić na poprawki, czy niewłaściwe wykonanie robót. Dlatego lepiej wybrać firmę z doświadczeniem, znaną na rynku, pomimo proponowanych przez nią nieco wyższych cen. Najtańsze oferty często pochodzą od mało doświadczonych wykonawców, a to zwiastuje kłopoty. 

Po przeczytaniu powyższych informacji z pewnością łatwiej Ci będzie oszacować, ile kosztuje remont łazienki. Po wskazaniu zakresu prac zwróć uwagę na cennik usług budowlanych na stronie Adrem. Znajdziesz tam wszystkie informacje, które pozwolą Ci samodzielnie oszacować koszty. Możesz też skorzystać z pomocy specjalistów z Adrem, którzy po wizycie w obiekcie precyzyjnie wycenią przyszły koszt remontu. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac