Ile kosztuje remont kuchni – szacunkowe wyliczenia kosztów

Remont kuchni to jeden z najbardziej uciążliwych etapów odnawiania mieszkania. Wiąże się ze sporym dyskomfortem dla wszystkich użytkowników, a takżę ze znacznymi kosztami. Przybliżamy ile kosztuje remont kuchni i jakie elementy mają wpływ na ostateczną kwotę. 

Cena remontu kuchni – części składowe 

Kuchnia to miejsce, w którym nie tylko przygotowuje się dania, ale także często spożywa posiłki, myje naczynia czy prowadzi prace nie związane bezpośrednio z żywnością. W związku z tym pomieszczenie powinno być funkcjonalne, estetyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Warto o tym pamiętać przed rozpoczęciem prac remontowych. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Ile kosztuje remont kuchni? Trudno wskazać wartość kosztorysu bez dokładnych oględzin i poznania warunków technicznych. Wydatki będą związane z wielkością pomieszczenia, jakością instalacji i związanym z tym zakresem prac. Ponadto spory wpływ na to, jaka wartość uszczupli Twoje konto, będzie miał wybór jakości materiałów wykończeniowych, a także ekipy budowlanej. W tych elementach warto zachować rozsądek, jednak nie szukać oszczędności na siłę, ponieważ cena z reguły idzie w parze z jakością. 

Remont kuchni w bloku – koszt wyposażenia 

Spore koszty remontu kuchni związane są z koniecznością wymiany wyposażenia. Chodzi tu przede wszystkim o sprzęt AGD, czyli lodówkę, kuchenkę, zmywarkę, okap, zlew czy im podobne. Wśród wydatków znajdzie się również montaż mebli wiszących lub zabudowy meblowej przygotowanej na wymiar, a także blatu roboczego. Te elementy stanowią stały koszt i choć wydatek będzie różnił się w zależności od wielkości pomieszczenia i jakości materialów, nie jest to proporcjonalne do powierzchni. Szacuje się, że kompleksowe wyposażenie kosztuje od 5 do 10 tysięcy złotych, choć górna granica wcale nie jest ostateczna. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Zobacz także:  Zawór różnicowy - co to jest?

Remont kuchni ile kosztuje wykończenie? 

Samo wyposażenie to jednak tylko część kosztów remontu kuchni, choć bardzo kosztowny. Musisz jednak doliczyć do niego wszystkie prace związane z wykańczaniem powierzchni ścian, podłóg i sufitów. Weź tu pod uwagę koszt materiałów wykorzystywanych do wykończenia, czyli płytek, farb, czy paneli. Nie zapominaj o instalacjach wodnych, gazowych i elektrycznych, które mogą wymagać wymiany. W kuchni remont może obejmować też wymianę pionów kanalizacyjnych zwłaszcza, jeśli podłączysz dodatkowe urządzenie w postaci zmywarki. 

Na to, ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu jednorodzinnym wpływ ma cena  robocizny. Do przeprowadzenia wielu prac związanych z hydrauliką i instalacją gazową potrzebny jest specjalista z uprawnieniami. Roboty instalacyjne wyceniane są indywidualnie, podobnie jak prace glazurnicze, malowanie, czy montaż armatury. Malowanie możesz przeprowadzić samodzielnie, jednak ma to niewielki sens jeśli wzywasz ekipę do innych prac. Wówczas zleć im zrobienie kompleksowego remontu, ponieważ koszty nie wzrosną bardzo, ale za to ograniczysz zamieszanie związane z pracami. 

Stawki za remont kuchni w Warszawie i na terenie całej Polski są zróżnicowane. Zależą nie tylko od lokalizacji, ale także doświadczenia i indywidualnych warunków ustalanych przez firmy. Jeśli szukasz przejrzystych warunków, zwróć uwagę na cennik usług budowlanych Adrem. Znajdziesz tu zestawienie większości robót, które są wykonywane w czasie remontów. Możesz też zadzwonić i umówić się na indywidualną wizytę i oszacowanie ceny remontu kuchni. Choć oferta Adrem może nie być najtańsza, z pewnością docenisz nasze doświadczenie i profesjonalne podejście do Klienta. 

Remont małej kuchni w bloku – koszt przeprowadzenia remontu

Przeglądając oferty wykonawców i cenniki materiałów budowlanych, a także analizując średni zakres prac można oszacować, ile kosztuje remont kuchni. Średnio metr kwadratowy wymaga zastosowania materiałów budowlanych i wykończeniowych o wartości 400 – 800 złotych. Przy remoncie kuchni koszt robocizny za m2 wyniesie w granicach 1200 do 1500 złotych. Do tego należy doliczyć cenę sprzętów AGD, mebli i innych elementów wyposażenia, która w niewielkich kuchniach w bloku może być na poziomie do 10 tysięcy złotych. Zatem standardowy remont kuchni w bloku to koszt w granicach 20 tysięcy złotych, co jest drugą najwyższą kwotą zaraz po łazience. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac