Odbiory mieszkań

Odbiór mieszkania w Warszawie – kiedy będzie potrzebny?

Koniec prac budowlanych oznacza szansę na szybkie wprowadzenie się do nowego lokum. Zanim wymarzone mieszkanie stanie się Twoją własnością czeka Cię odbiór techniczny od dewelopera. Choć wykonawca może zapewniać, że to tylko formalność, ten proces to ostatnia szansa na sprawdzenie wad i usterek w nowym obiekcie. Jeśli je wychwycisz, możesz zapisać je w protokole odbioru mieszkania. Po podpisaniu bez uwag tego dokumentu, nie będziesz już mógł zgłaszać reklamacji. W świetle prawa wyrazisz na nie zgodę.

odbiory mieszkań Warszawa

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym przeprowadzeniu tego procesu, możesz skorzystać z pomocy Adrem. Nasi specjaliści wykonają odbiór techniczny w Warszawie, a także okolicznych miejscowościach. Do takich zadań zawsze wysyłamy doświadczonych inżynierów i budowlańców. Dzięki temu będziemy w stanie wychwycić wszelkie niedociągnięcia i usterki. Przeprowadzimy także fachową rozmowę z deweloperem, jeśli zakwestionuje naszą pracę.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Adrem – pomoc przy odbiorze mieszkania w Warszawie

Wybrałeś mieszkanie od dewelopera i czeka Cię odbiór? Obawiasz się, w jaki sposób go przeprowadzić. Nie możesz wierzyć na słowo deweloperowi twierdzącemu, że obiekt jest najwyższej jakości, ponieważ wykonawca ma doświadczenie. Tu chodzi o Twoje pieniądze, które będziesz musiał włożyć w ewentualne naprawy i remonty. A przecież mieszkanie czy dom także kosztuje Cię sporo. Zanim zdecydujesz się szukać przypadkowego budowlańca lub zaufać wykonawcy, zadzwoń do Adrem.

Odbiór mieszkania? Na co zwrócić uwagę podczas tego spotkania? Nie musisz się nad tym zastanawiać, jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami. Choć deweloper może Cię do tego zniechęcać, zwracając uwagę na koszty, Musisz mieć świadomość, że gra toczy się o Twoje lokum. Nasi specjaliści dostrzegają rzeczy, których doświadczone osoby nie będą widziały. Dzięki temu zyskasz obiektywną i całkowitą wiedzę na temat stanu swojego przyszłego mieszkania.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Największym problemem osób, które decydują się na odbiór mieszkania od dewelopera z pomocą budowlańców, jest termin. Często trudno jest znaleźć specjalistę, który będzie w stanie zdecydować się na takie jednorazowe zlecenie. W naszej firmie zatrudniamy wielu specjalistów, dlatego mamy możliwość oddelegowania jednego z budowlańców, a nawet inżyniera budownictwa do odbioru w wybranym terminie.

Skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy podczas wykonywania odbioru mieszkania od dewelopera daje Ci jeszcze jedną przewagę. Otrzymujesz chłodną opinię człowieka, który widział w swoim życiu już wiele obiektów. Ty możesz kierować się emocjami, spoglądając na mieszkanie jako swoje wymarzone lokum i oczami wyobraźni widząc już jego wystrój. Specjalista z Adrem podejdzie do niego jak do dziesiątek innych, dlatego będzie w stanie obiektywnie ocenić jakość wykonanych prac.

Zakres prac firmy Adrem

Jeśli nie masz doświadczenia budowlanego, z pewnością nie wiesz w jaki sposób przeprowadzić odbiór mieszkania od dewelopera. Jeśli nie jest to Twoją specjalizacją, trudno tego wymagać. Dlatego skorzystaj z wiedzy doświadczonych pracowników, dla których taki odbiór to część pracy. Zyskasz kartę przetargową w rozmowach z wykonawcą i będziesz miał okazję dodatkowo zdobyć wiedzę w tej dziedzinie.

Skąd wiadomo które obszary kontrolować podczas odbioru mieszkania? Lista kontrolna to długie zestawienie czynności, które należy wykonać dla właściwej oceny stanu technicznego. Należy porównać, czy obiekt powstał zgodnie z założeniami umowy deweloperskiej. Na szczególną uwagę zasługują załączniki dotyczące standardu wykończenia, rzutów projektowych czy prospektów ofertowych. Dlatego zabierając na odbiór techniczny w Warszawie specjalistów Adrem, nie zapomnij o tych dokumentach.

Specjaliści wykonają odbiór mieszkania w Warszawie z użyciem odpowiednich narzędzi i urządzeń. Podczas prac kontrolowane są elementy konstrukcyjne i wykończeniowe w całym obiekcie. Sprawdza się jakość tynków i gładzi. Za pomocą łaty można sprawdzić, czy nie ma odchyłek od normy na jej powierzchni, co mogłoby przeszkadzać w ustawieniu mebli czy dalszym wykańczaniu. Za pomocą kątownika sprawdza się, czy w narożach uzyskany został kąt prosty. Ponadto narzędzia pomiarowe pozwolą ocenić metraż pomieszczenia, wysokości i odległości położenia okien oraz drzwi czy balkonów. Co więcej, specjalne urządzenia sprawdzą instalacje elektryczne, gazowe czy ciepłownicze.

Całe spotkanie z deweloperem kończy się podpisaniem protokołu odbioru mieszkania, gdzie wskazane zostaną uwagi lub ich brak. Dzięki pracownikom Adrem zyskasz pewność, że kupowane przez Ciebie mieszkanie nie ma ukrytych wad. Jeśli ma, możesz liczyć na naszą pomoc w ich usunięciu, a kosztami obciążysz nierzetelnego dewelopera. Odbiór mieszkania od dewelopera może być też pierwszym etapem współpracy i rozszerzy się o prace wykończeniowe.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac