Nowoczesne biuro w domu – jak je urządzić?

Ostatnie miesiące pokazały, że nasze mieszkania mogą pełnić wiele funkcji. Jedną z nich stała się praca, a mimo możliwości powrotu do biura wiele osób nie zamierza z tego korzystać. Nowoczesne biuro w domu od dawna preferowane jest także przez freelancerów. Jak urządzić swoje miejsce pracy, żeby było komfortowe, wygodne i nie zaburzało charakteru mieszkania?

Pokój biurowy w domu – wygoda czy dyskomfort?

Praca prowadzona z zacisza własnego mieszkania ma tyle samo wad ile zalet. Biuro w domu znajdzie zatem wielu zwolenników i zagorzałych przeciwników. Często ten sam argument przez jednych traktowany jako zaleta, a drudzy wskazują go jako główną wadę. Zatem nie szukamy odpowiedzi na pytanie, czy nowoczesne biuro w domu to dobry pomysł, a skupimy się na zestawieniu jego cech.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Pokój biurowy w domu to przede wszystkim problem z oddzieleniem życia prywatnego od zawodowego. Jeśli będziesz wykonywał w nim tylko część prac zawodowych, na którą nie starczyło Ci czasu w faktycznym miejscu pracy, będzie łatwiej. Jednak dla freelancerów, pracowników zdalnych i osób prowadzących biznes tylko z domu, praca i obowiązki domowe będą się przeplatać. Z jednej strony nienormowany czas pracy i możliwość zrobienia sobie okienka na sprawy prywatne, z drugiej mocny wpływ prywatnych spraw na pracę.

Ważnym argumentem jest też koszt nowego miejsca. Praca z domu oznacza brak kosztów dojazdu, nie wspominając już o czasie straconym w korkach. Brak także kosztów utrzymania własnego biura, co w dużych miastach może pochłonąć nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Nowoczesne biuro w domu jest z pewnością tańsze, jednak musisz doliczyć wyższe zużycie prądu czy wody, za które normalnie płaci pracodawca. Dodatkowo we własnym domu trudno o pełne skupienie na pracy i jej wydajność może być niewystarczająca.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Zobacz także:  Na jakiej wysokości włącznik światła?

Gdzie urządzić biuro w domu?

Podobne kontrowersje co sam gabinet w domu wzbudza też jego lokalizacja. Najmniejsze problemy będzie generowało oddzielne pomieszczenie, które zaadoptujesz właśnie na gabinet. Przy odpowiednim doborze dźwiękoszczelności drzwi dobrej organizacji gabinet stanie się miejscem wydajnej pracy, a większość domowych spraw i tak będzie pod Twoją kontrolą.

W budownictwie wielorodzinnym często nie ma możliwości wygenerowania oddzielnego pomieszczenia do pracy. Wówczas musisz liczyć się z potrzebą urządzenia jednego z pokoi w taki sposób. Już na wstępie zrezygnuj z salonu lub jadalni, ponieważ to w tych miejscach najintensywniej toczy się rodzinne życie. Lepszym pomieszczeniem na stworzenie nowoczesnego biura w domu będzie sypialnia. W ciągu dnia w zasadzie i tak stoi pusta, dlatego możesz wykorzystać ją do pracy.

Pokój biurowy w domu – dobierz aranżację

Jeśli znajdziesz już odpowiednią przestrzeń i zechcesz urządzić w niej miejsce pracy, zastanów się nad sposobem urządzenia wnętrza. Aranżacja biura w domu powinna sprzyjać koncentracji i skupieniu. Dlatego zrezygnuj z krzykliwych barw na rzecz bardziej stonowanej kolorystyki. Dobrze poruszać się w uspokajającym niebieskim kolorze czy uniwersalnych szarościach. Te barwy nie tylko pomogą stworzyć klimat sprzyjający pracy, ale także z ich pomocą wykonasz modne aranżacje.

Pomysł na biuro nie powinien uwzględniać bardzo wielu dekoracji. Mniej ozdób oznacza mniej elementów, które mogą Cię rozpraszać w czasie pracy. Nie musisz jednak całkowicie rezygnować z dekoracji. Postaw na kilka ulubionych dodatków, które uprzyjemnią pracę. Dobre samopoczucie wewnątrz miejsca pracy ma równie ważny wpływ na jej wydajność, co wystrój. Dlatego zawsze kieruj się takim wystrojem, w obrębie którego będziesz czuł się komfortowo. Nie wyobrażasz sobie pracy bez otoczenia kolekcji figurek czy bukietów suszonych kwiatów? Jeśli potrafisz się przy nich skupić, niech one tworzą aranżację biura w domu.

Zobacz także:  Ile kosztuje remont pokoju - wyceniamy poszczególne etapy

Gabinet w domu i jego najważniejsze elementy

Po pracach wykończeniowych, pora na umeblowanie. Jak urządzić biuro w domu, żeby nadawało się do pracy? Wiele już napisano poradników na temat wpływu pozycji siedzącej na ciało człowieka. Nieodpowiednio dobrane akcesoria mogą prowadzić do różnych dolegliwości. Problemy z kręgosłupem czy cierpnięcie kończyn to najczęściej wymieniane schorzenia pracowników biurowych. Jak temu zapobiec?

Przede wszystkim zrezygnuj z pracy z laptopem na kolanach, siedząc na kanapie. To, co sprawdza się przy oglądaniu filmów, nie będzie wystarczająco komfortowe przy wielogodzinnej pracy. Chcąc stworzyć nowoczesne biuro w domu, musisz wybrać do niego wygodne duże biurko lub stół i krzesło z oparciem. Najlepiej będzie, jeśli dodatkowo oba elementy będą miały regulację wysokości, a w przypadku fotela także odchylenia oparcia.

Jak urządzić nowoczesne biuro, w którym będziesz miał odpowiednie warunki pracy? Musisz zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie. Lampka nocna sprawdzi się przy okazjonalnym czytaniu wiadomości na laptopie, jednak przy pracy powinieneś mieć oświetlenie skierowane na klawiaturę. Nie zapominaj też o doborze półek na dokumenty, co pozwoli Ci schować biuro i choć na chwilę przywrócić pierwotną funkcję pomieszczenia.

Aranżacja biura w domu – poszukaj profesjonalistów

Możesz nieźle się natrudzić, żeby stworzyć ciekawe i funkcjonalne małe biuro w domu. Aranżacje muszą bowiem łączyć ze sobą dziedziny, które z natury się wykluczają i występują oddzielnie – pracę i dom. Jednak przy odpowiednim zaangażowaniu i poświęceniu tematowi trochę uwagi, może się to udać.

Jeśli nie masz pomysłu na aranżację i obawiasz się efektu swoich prac, skorzystaj z pomocy specjalistów. Sięgając po ofertę Adrem, otrzymasz nie tylko pomoc przy projektowaniu i wizualizację nowoczesnego biura w domu. Wszelkie założenia projektowe będziemy w stanie zrealizować, dzięki solidnej ekipie budowlanej. Nie boimy się wyzwań, a wykonywanie ambitnych realizacji także w zakresie nowoczesnych aranżacji inspiruje nas do ciągłego samodoskonalenia.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac