Koszt remontu mieszkania 50m2 – jak go obliczyć i co wziąć pod uwagę?

Remont mieszkania zawsze wiąże się z kosztami i bałaganem, jednak diametralnie zmienia wygląd wnętrza. Odpowiednio przeprowadzony pozwoli na spokojne i wygodne użytkowanie obiektu przez kolejnych kilka, a nawet kilkanaście lat. Jak oszacować koszt remontu mieszkania 50m2? Jakie czynniki mają wpływ na ostateczną wysokość tej inwestycji? 

Koszt remontu 50 metrowego mieszkania – szacunkowe obliczenia

Mieszkania o powierzchni 50 m2 to najczęściej dwupokojowe obiekty dla rodziny 2+1 albo 2+2. Przeglądając rozmaite fora internetowe i poradniki, z pewnością znajdziesz szacunkowe koszty remontu 50 metrowego mieszkania. W większości przypadków specjaliści podają średnie ceny za metr kwadratowy, które mieszczą się w widełkach pomiędzy 1500 a 2500 złotych przy standardowym wykończeniu. Jednak znajdziesz też sposoby na przeprowadzenie remontu za 700 złotych, jak i ponad 4000 za m2. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Największy wpływ na ostateczny koszt remontu mieszkania 50m2 ma sposób jego urządzenia. Elementy wyposażenia mogą być ekstrawaganckie i pochodzić z limitowanych edycji, co podniesie cenę znacznie powyżej wspomnianych widełek. Z kolei zakup najtańszych elementów wyposażenia i samodzielne przeprowadzenie prac pozwoli zbić koszty, jednak problematyczna będzie jakość i żywotność tego wykończenia. 

Remont mieszkania 50 m koszt robocizny i materiałów 

Jak obliczyć wydatki na remont mieszkania 50 m? Koszt odnowienia zależy w dużej mierze od Ciebie, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest poświęcenie nieco wolnego czasu na rachunki i chłodna analiza sytuacji. Pierwszym krokiem będzie pomiar mieszkania, ocena powierzchni murowanych w każdym z pokoi, przedpokoju, a także w łazience i kuchni. 


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Koszt remontu mieszkania 50m2 składa się z dwóch najważniejszych elementów: robocizny i ceny materiałów. Jeśli chodzi o robociznę, możesz policzyć ją orientacyjnie, analizując stawki z cennika usług budowlanych, jaki znajdziesz na stronie Adrem. Oblicz powierzchnię tapety, którą musisz zdjąć, ceramiki lub tynków wymagających skucia i pomnóż przez odpowiednie stawki. Weź pod uwagę konieczność modernizacji instalacji hydraulicznych, elektrycznych czy gazowych. Potrzebny będzie też wywóz odpadów powstałych przy pracach rozbiórkowych. Koszt tego etapu będzie zależał od zakresu prac, ponieważ stawki za robociznę w danym obszarze kraju są podobne. 

Zobacz także:  PFRON dofinansowanie do remontu

Kolejnym etapem jest wykończenie. Malowanie ścian po wcześniejszym zagruntowaniu i uzupełnieniu ubytków to koszt około 30 złotych za m2. Jeśli potrzebna będzie warstwa gładzi lub tynku, cena wzrośnie nawet do ponad 100 złotych. Prace glazurnicze na powierzchni ścian i podłogi to koszt około 150 złotych za m2, a wylewka samopoziomująca kosztuje od 40 złotych. Dodatkowe koszty poniesiesz przy stawianiu ścian z suchej zabudowy i montażu stolarki. Także wszystkie prace elektryczne, hydrauliczne, a nawet biały montaż mają określone ceny, które musisz uwzględnić. 

Prezentowane ceny to jedynie stawki za robociznę, do których musisz doliczyć koszt materiałów budowlanych. W przypadku gładzi, tynków, a nawet farb na etapie szacunku ceny możesz uśrednić, ponieważ w zasadzie nie ma wielkich różnic w cenie pomiędzy produktami ze średniej półki. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku wyposażenia łazienki, kuchni, a także zakupu lamp, czy nawet paneli i okładzin ceramicznych. W tych przypadkach ceny są tak zróżnicowane, że kosztu remontu mieszkania 50m2 mogą diametralnie różnić się od siebie. 

Koszt remontu mieszkania 50m2 – szybka i pewna wycena 

Masz zbyt wiele niewiadomych i nadal nie wiesz jaki koszt remontu mieszkania 50m2 poniesiesz? Przypadkowe obliczenia mogą sprawić, że mocno rozminiesz się z rzeczywistością. Dlatego istnieje inny sposób na to, żeby wycenić koszt remontu mieszkania 50m2. Wystarczy, że skontaktujesz się z biurem firmy Adrem i zlecisz nam przygotowanie wyceny prac remontowych. Nie tylko podamy Ci dokładny kosztorys, ale także podejmiemy się przeprowadzenia całego remontu mieszkania w Warszawie.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac