Czarna armatura – nowość w aranżacji wnętrz

Jeszcze do niedawna czarna armatura łazienkowa spoglądała na nas jedynie z okładek pism dla dekoratorów wnętrz. Wydawała się niedostępna i wielu uznawało ją za synonim luksusu. Tymczasem rozwój technologii produkcji sprawił, że czarna armatura stała się tańsza i ogólnie dostępna. Czy warto podążać za tym trendem w wykańczaniu wnętrz? Jakie opinie na ten temat mają użytkownicy?

Czarna armatura – kiedy na nią postawić?

Podczas planowania dekoracji pomieszczeń z reguły zależy nam na tym, żeby wnętrze wyglądało unikalnie. W tym celu stosowane są różne zabiegi, które wpływają na ostateczny wygląd pomieszczenia. Czarna bateria łazienkowa czy element wyposażenia wanny z pewnością staną się mocnym punktem całej aranżacji. Choć czarna armatura jest coraz bardziej powszechna, nadal wyróżnia się we wnętrzu. Dlatego na tym akcencie można budować dalszą dekorację przestrzeni.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Wybierz elementy czarnej armatury, jeśli lubisz ekstrawagancję i oryginalne dodatki. Nie każdy bowiem ma tyle odwagi, żeby zdecydować się na takie wyposażenie. To także sposób na wysłanie sygnału swoim gościom, że nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz nie są Ci obce. Poza tymi argumentami zastanów się, czy Ty będziesz czuł się komfortowo w takim wnętrzu. Co Ci po modnym designu, jeśli w danym miejscu nie będziesz w stanie się zrelaksować. Dlatego, zanim zdecydujesz się na radykalne kroki, przyjrzyj się dokładnie czarnym bateriom w innych łazienkach czy kuchniach.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się czarna armatura?

Czarne elementy wykończenia wnętrz kojarzą się z nowoczesnymi minimalistycznymi aranżacjami. Moda na baterie czarne przywędrowała do nas wraz z industrialnymi i skandynawskimi aranżacjami. Naturalne jest zatem, że wnętrze utrzymane w tej stylizacji można wykończyć w taki sposób. Czarna armatura znakomicie komponuje się z płytkami ściennymi imitującymi beton. Pasuje do wszystkich kolorów, a szczególnie dobrze współgra z surowym szkłem.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac 


Zobacz także:  Jaki spadek dachu na 6 metrach

Pochodzenie tego typu wykończenia nie oznacza, że bateria prysznicowa czarna będzie pasowała tylko do industrialnych łazienek. Równie dobrze możesz umieścić taki element w tradycyjnej łazience. Wystarczy, że wybierzesz klasyczny kształt armatury, a jej czarne wykończenie zestawisz z ciemniejszymi dodatkami.

Czarna armatura łazienkowa i jej cena

Dotychczas problemem, przed jakim stawiali projektanci wnętrz, był brak na rynku odpowiedniej czarnej armatury. Kiedy ta sytuacja uległa zmianie i rynek zalały produkty tego typu, ich cena była często dwukrotnie wyższa od elementów chromowanych. Ta metka produktów drogich przyległa do czarnej armatury łazienkowej i kuchennej. Obecnie jednak ta zależność nie jest już tak widoczna. Ciemne elementy wyposażenia łazienki często są droższe od chromowanych, jednak jest to różnica na poziomie kilku procent. Dlatego musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy unikalny efekt wizualny jest wart poniesienia nieco wyższych kosztów w czasie remontu.

Czarne baterie – opinie użytkowników

Sporo osób ma obawy przed stosowaniem czarnych elementów wykończenia w pomieszczeniach mokrych. Wynika to z niewielkich rozmiarów pomieszczeń i obawy przed wizualnym pomniejszeniem ich. Jednak czarna bateria prysznicowa czy zlewowa stanowią tylko niewielką część całego pomieszczenia. Mogą wręcz uwypuklić jasne płytki i akcesoria, które wypełniają łazienkę. Dlatego skorzystaj z opinii innych użytkowników i nie martw się tym problemem. Nieco więcej powodów do zmartwienia możesz mieć, jeśli zapytasz o zacieki z mydła na czarnych powierzchniach. Niestety na każdej czarnej baterii łazienkowej zacieki będą widoczne i nie sposób tego uniknąć. Producenci tworzą coraz lepsze akcesoria, które w minimalnym stopniu utrzymują brud. Jednak mimo wszystko wybierając czarną armaturę, musisz przygotować się na prace pielęgnacyjne związane z czyszczeniem jej.


📞 Zadzwoń do nas: 797 302 001 i uzyskaj bezpłatną 👷‍♀️ wycenę prac